Oil Profit - jak zarabiać na ropie naftowej?

Oil Profit – jak zarabiać na ropie naftowej?

Artykuł miesiąca

Dość wielu z nas chce zarabiać na ropie naftowej, ale nie każdy chce się bawić w jej wydobycie, czy też w handel bezpośredni paliwami i produktami pochodzącymi z przetworzenia ropy. Zdecydowanie czystsza metoda to oil profit, czyli zarabianie na tych giełdowych wahaniach ceny baryłki ropy. Dokładnie w ten sam sposób da się też zarabiać na surowcach innego typu, czyli na złocie lub na srebrze. Tego inwestowania też trzeba się nauczyć i to na tym trybie demonstracyjnym. Mowa tu dokładnie o tym, że osoba nie doświadczona może jedynie szybko stracić własny wkład początkowy. Dlatego trzeba zacząć od trybu demonstracyjnego i od tego nabrania inwestycyjnej ogłady, bo doświadczony inwestor nie inwestuje tylko w ropę, bo ona nie zyskuje na wartości cały czas, czyli może zyskiwać w jednym dniu przez kilka godzin, a w kolejnym wykres jest niemal płaski.

Czytanie wykresów.

Czytania wykresów trzeba się uczyć trzeba się nauczyć, bo wykres ropy w oil profit można ustawić tak bo jedna kratka przedstawiała pięć minut wahań lub pięć sekund wahań. Jednym słowem można dość dokładnie przekonać się o tym, jak kurs ropy lub złota wahał się przez ostatnie kilka godzin lub kilka dni. wielu z nas tego analizowania wykresów uczy się nawet przez ponad dwa lata i inwestuje tylko w trybie demonstracyjnym, po to by się przekonać jaki wygląd krzywej w wykresie daje największą szansę zysku. Kluczowe znaczenie ma też ustawienie pozycji „Take profit” i „Stop risk”. Mowa tu dokładnie o tym, że niezależnie od tego jak wygląda sytuacja w danym momencie trzeba ryzykować jak najmniej lub nie ryzykować, jeśli wykres rośnie dość ospale lub tylko jeśli się kręci wokół pewnej wartości. Takie poznanie optymalnego wyglądu wykresu niektórym może zająć kilka dni lub tygodni, czyli osobom z talentem matematycznym, którzy na dokładkę bardzo szybko się uczą inwestowania. Takie osoby też tracą raz na jakiś czas, ale w głowie nie odczuwają tej emocji, która nakazuje im inwestowanie i to nawet wtedy gdy sytuacja rynkowa nie jest zbyt stabilną, bo w analizach nie ma miejsca na emocje i nigdy nie będzie miejsca na coś w tym stylu, bo emocje to brak rozsądku.

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Inwestowanie w ropę to zarabianie na giełdzie, czyli w jednym tygodniu można zarobić na ropie trzy razy, w drugim raz, a w trzecim tygodniu da się zarobić na innym surowcu, czyli na metalu takim jak pallad. Tego typu przeskakiwanie z surowca na surowiec jest rzecz jasna powiązane z tym, że wartość ropy nie zawsze idzie w górę, a udowadniają to wykresy giełdowe, które inwestor analizuje przynajmniej przez te kilka godzin dziennie. Taka analiza powinna być dostatecznie długą, ale też nie warto się z nią ociągać, czyli trzeba sprawdzić na konkretnym trybie wykresu, to czy cena ropy ostatnio podskoczyła, a jeśli tak się nie stało, to należy przejść do jakiejś akcji lub do walut, bo na walutach można, a nawet trzeba zarabiać wtedy, gdy na ropie i na srebrze nie można zarobić. Tak właśnie myśli osoba inwestująca w ropę, w surowce i w waluty i co najistotniejsze po pewnym czasie wielu inwestorów myśli dokładnie tak samo.

Czy cena ropy będzie rosła cały czas?

Nie od dziś pewnym jest to, że ropy naftowej z każdym dniem ubywa i z każdym dniem jej wydobycie staje się bardziej kosztownym. Czynniki te mają wpływ na wykresy powiązane z wzrostem cen, ale wiele może się też zmienić. Mowa tu dokładnie o tym, że wielkie firmy zajmujące się wydobyciem ropy mogą zwiększyć wydobycie lub je ograniczyć i co równie istotne nawet same plotki dotyczące tego typu decyzji mają wpływ na wahania wykresu powiązanego z ceną ropy. Inwestorzy natomiast na tego typu wahaniach ceny zarabiają i to znaczne pieniądze w skali nawet kilku minut. Dlatego dość wielu analizuje nie tylko same wykresy ceny ropy, ale też sprawdzają plotki dotyczące ograniczenia wydobycia, bo te plotki oznaczają przynajmniej częściowy zarobek lub możliwość uniknięcia straty. Oczytany inwestor analizuje dne tego rodzaju od lat i ciągle się uczy, po to by przewidzieć to jak dana plotka odmieni wykres związany z ceną ropy.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments