lombard, życie pod zastaw Myślenice zadzwoń 887 332 665

Małopolskie

Czy jest punkt, w którym jest szansa znaleźć świetne promocje? Kupić ekstraordynaryjne obiekty, które nie bywają spotykane w innym miejscu? Tak, taka lokalizacja jest i jest nią każdy lombard, który tylko znacie. Nie ma dwóch identycznych lombardów, w każdym z nich znajdziesz zróżnicowany wybór, w każdym z nich masz szansę nabyć odmienny niepowtarzalny obiekt. Nigdy nie przewidzisz, co znajdziesz. Warto odwiedzać lombardy, szczególnie jeżeli jest się zbieraczem, hobbystą albo zwyczajnie poszukiwaczem okazji.

lombard, życie pod zastaw Sucha Beskidzka zadzwoń 887 332 665

Stare szpargały, czy szansa życia?

lombard internetowy

Nasze nastawienie do lombardów jest naprawdę odmienne. Nie ma bez dwóch zdań czemu się szokować, gdyż nasze pierwsze przygody z lombardami w rzeczy samej nie były zbyt sympatyczne. Jeżeli niektórzy to pamiętają, to pierwotne lombardy, z lat 90 i inauguracji XXI wieku nie były wartymi odwiedzenia lokalizacjami do zwiedzenia. Niewielkie pomieszczenia, mało przyjazny właściciel, który siedział za ladą i śledził nasz każdy ruch, a przy tym miał niemiły wzrok. Czy komukolwiek w takich chwilach chciałoby się siedzieć tam dłuższą minutę i wybierać coś? Zdecydowanie osobie, kto jeszcze chciałby coś spieniężyć w komisie albo naprawdę znalazł się w pilnej potrzebie i chce znaleźć ekonomicznych obiektów.

zloz wniosek

lombard, życie pod zastaw Sucha Beskidzka zadzwoń 887 332 665

Dodatkowo, jeżeli ktoś myśli, że w komisie mógł kiedyś osiągnąć jakąś dobrą cenę za zbycie albo zakup, to błądzi. Szef lokalu zawsze chciał kupować w jak najniższej cenie, a sprzedawać po jak najwyższej cenie, korzystając z tego, że ludzie nie znali się na transakcjach biznesowych i negocjacjach.

Szczęśliwie takie czasy już minęły, a nasze lombardy przeszła kultura krajów zachodnich, która miewa nieco inne podejście do sprawy, więc możemy śmiało zwiedzać takie miejsca, których jest coraz więcej. Teraz spora część lombardów jest dość spora. Dba się o to, aby konsument czuł się przyjemnie i aby miał szansę coś znaleźć. Wszystkobywa znacząco poukładane, aby spokojnie można było obejrzeć każdy przedmiot.

lombard, życie pod zastaw Sucha Beskidzka zadzwoń 887 332 665

Nawiążemy w tej chwili może trochę do podstawy, czyli tego, czy w lombardach są same wiekowe rzeczy, czy też jakieś nowe i interesujące i może niekiedy niezmiernie wartościowe? Na początek warto zaznaczyć, że w komisie, jeżeli chodzi o jakość, nie kierujmy się tym, czy coś jest nowe, czy wiekowe. Bez owijania w bawełnę, żeby określić czegoś wartość, trzeba mieć na ten temat wiedzę. Możemy choćby zlokalizować jakieś stare meble, które na pozór mogą wydawać nam się bezwartościowe, a tak naprawdę mogą być warte dziesiątki tysięcy. Możemy też odszukać przeróżne szpargały, na przykład zepsute wózki dla dzieci, telewizory i inne rzeczy, które nawet nie nadają się do naprawy. Z tego powodu znajdując się w komisie, trzeba być uważnym.

Co możemy interesującego znaleźć?

W lombardach możemy odszukać niemal wszystko. Od książek, przez telefony, kamery, komputery, lampy, a nawet auta i kosiarki. Wszystko jest związane z tym, jak duży jest komis, no i oczywiście, czy ma specjalizację. Gdyż przecież możemy spotkać komis tylko z urządzeniami elektronicznymi, a możemy odszukać taki tylko z wytworami jubilerskimi.

Jeżeli szukamy jakichś używanych telefonów, laptopów i innych takich urządzeń, to w komisie możemy mieć okazję na pozyskanie ich w dobrej cenie i w niezłym stanie. To może być dla nas szansa. Drobiazgowo możemy poznać urządzenie, poznać jego uszkodzenia, dzieje, no i zdecydowanie wypróbować. Może to być także szansa dla nas, jeżeli mamy ochotę na takich przedmiotach nieco zyskać. Możemy przecież kupować obiekty używane i zbywać już jak je zreperujemy.

lombard, życie pod zastaw Sucha Beskidzka zadzwoń 887 332 665

Komisy mogą być dla nas źródłem zarobku, jeżeli tylko porządnie się na czymś znamy i mamy żyłkę handlarza. Starczy tylko rozejrzeć się w sieci i szukać sąsiedzkich lombardów. Później od czasu do czasu można odwiedzać je i znaleźć realne okazje.

Komisy, czyli miejsca dla pasjonatów

Jeżeli mamy jakąś niebywałą miłość i kolekcjonujemy przeróżne interesujące obiekty, to w lombardach możemy w rzeczy samej odszukać je i to nawet w świetnym stanie. To mogą być znaczki, komiksy, stare telefony, czasopisma i przeróżne inne rzeczy. Zdecydowanie musimy mieć świadomość czego i gdzie szukać.

Wolne w komisie

Od czasu do czasu, zamiast spędzać wolne dni w galerii albo w sklepie, może warto udać się właśnie do jakiegoś większego lombardu. Samo odkrywanie tych wszystkich obiektów może być już niesamowitą przygodą.

Stare zegary, meble, stare maszyny do pisania. To wszystko może wzbudzać wspomnienia. Czasem trafimy też na sprzedawcę z pasją, czyli takiego, który o każdym przedmiocie będącym w komisie, będzie w stanie opowiedzieć nam ciekawą historię. Może to być dla nas naprawdę wielce zaskakujące, jakie przygody są związane z niektórymi obiektami.

Odwiedzaj więc czasami komis i ot tak spędź tam trochę czasu. To na pewno nie będzie zmarnowany czas, lecz niezmiernie ciekawe wyjście.

lombard, życie pod zastaw Sucha Beskidzka zadzwoń 887 332 665

Zobacz również lombard internetowy